O nás - bürgermeister

“Navrhujeme a dodáváme dřevěné domy s konstrukčním systémem, který jsme vyvinuli a který vyrábíme”

Maximální důraz klademe na vývoj domu jako dokonalého výrobku z přírodních materiálů, s perfektními konstrukčními detaily, promyšleným vnitřním prostorem a ve vyvážených proporcích, které patří do naší krajiny. Domy dodáváme vybavené a s dokončenými povrchy. Náš konstrukční systém dovoluje vysokou variabilitu a tím přináší nový přístup k řešení individuálního bydlení.

O nás 2 - bürgermeister

VIZE

Díky lidské touze po zdravém životním prostředí a souladu s přírodou jsme svědky masivního rozšiřování obydlí do venkovské krajiny. Pro mnoho lidí je proces spojený s návrhem vlastní stavby náročný a radši volí typový projekt, což samo o sobě není nic špatného, protože v tradiční venkovské zástavbě vidíme také opakující se vzory a přesto domy vytváří příjemné a zajímavé prostředí. Proč? Protože domy mají vyvážené proporce, usazení staveb vychází z terénu a ke stavbě jsou použity materiály vycházející z místních přírodních zdrojů. Bohužel, převládající praxe parcelace a zástavby probíhá mechanicky, domy bývají umísťovány doprostřed pozemků bez vztahu k okolnímu prostoru a jejich velikost určuje hlavně výše hypotéky. Stavba nového domova musí respektovat přírodní i kulturní prvky místní krajiny, a spolu s nimi vytvářet nové prostředí. Domov v krajině přináší osobní zodpovědnosti za okolní prostředí, protože jeho kvalita je stavbou zásadně ovlivněna. Přicházíme s autorskou řadou unikátních typových staveb, které mají za cíl nejen kultivovat proces zástavby, ale svým majitelům přínést kýženou radost a uspokojení ze života v souladu s přírodou.

O nás 3 - bürgermeister

DOMY

Naše stavby soudobým jazykem rozvíjí tradiční vesnickou zástavbu. Části fasád mohou přímo přisedat k hranici pozemků a tím definovat veřejný prostor. Orientace obytných místností do soukromého prostoru zahrad umožňuje umístit domy blízko hranic pozemku a tím pozemek mnohem lépe využít. Pečlivě navržený vnitřní prostor nabízí vysokou užitnou a estetickou hodnotu už i v malých podlažních plochách. Z krytého závětří se vstupuje do předsíně, která má přímý kontakt s obytným prostorem a vazbu na hygienické zázemí. Obytné prostory jsou vždy bezbarierově otevřené do zahrady velkým proskleným posuvným panelem. Kuchyně jsou navrženy v návaznosti na obytný prostor, kuchyňská linka je ukryta za rohem. Ložnice poskytují soukromí s vlastním vstupem do hygienického zázemí. Ve zcela dokončených a vybavených domech jsou použity kvalitní přírodní materiály; masivní dřevo, kov a sklo. Domy jsou dodávány plně funkční s dřevěnou provětrávanou fasádou a již v přízemním uspořádání i s provětrávaným podkrovím - obytné podkroví je možné u větších typů.

MATERIÁL

Dům je přírodním výrobkem s konstrukcí, fasádou, podlahami i vnitřním obložením stropů z masivního dřeva. Domy jsou montovány z dílů vlastní truhlářské výroby, ze sušeného tvarově stabilního borového řeziva. Díly se skládají z rámu s vícevrstvým laťováním bez použití desky či jiného aglomerovaného dřeva! V rámu je umístěna tepelná izolace z minerální vlny, která je z obou stran zakrytá dřevovláknitou tepelnou izolací pavatex vkládanou mezi latě. Domy jsou dodávány s dokončenými povrchy a s vybavenými koupelnami a kuchyněmi.