O NÁS

Díky lidské touze po zdravém životním prostředí v souladu s přírodou jsme svědky rozšiřování obydlí do krajiny. Promyšlené proporce, usazení staveb v terénu a použité materiály se v našem pojetí vždy snaží respektovat přírodní i kulturní prvky místní krajiny a spolu s nimi vytvářet nové prostředí. Domov v krajině přináší osobní zodpovědnost za okolní prostředí, protože jeho kvalita je stavbou zásadně ovlivněna. bürgermeister s.r.o. přichází s autorskou řadou unikátních staveb, které mají za cíl nejen kultivovat proces zástavby, ale svým majitelům přinést radost a uspokojení ze života v souladu s přírodou.

bürgermeister s.r.o. se zabývá projekcí a výstavbou architektonicky výjimečných dřevostaveb. Našim klientům nabízíme domy s detailním řešením ve všech směrech. Maximální důraz klademe na promyšlený vnitřní prostor ve vyvážených proporcích s perfektními konstrukčními detaily. Náš konstrukční systém umožňuje vysokou variabilitu při řešení individuálního bydlení. Autorská řada domů bürgermeister představuje komfortní a zdravé bydlení s velmi nízkou spotřebou energie a tedy i minimálním dopadem na životní prostředí. Domy jsou navrženy s promyšlenými dispozicemi a orientací místností ke světovým stranám. Jedná se o panelové sendvičové dřevostavby, konstrukce z masivního truhlářského řeziva vyplněna dřevěnou a minerální tepelnou izolací je difúzně otevřená, použití přírodních materiálů vytváří příjemné, zdravé a vyvážené vnitřní klima.

Domy jsou navrhovány v nízkoenergetickém nebo pasivním standardu podle ČSN 73 0540-4. Jedná se o panelové sendvičové dřevostavby. Konstrukce je tvořena difúzně otevřenou skladbou s přírodních materiálů kde nosná konstrukce, fasády, podlahy a vnitřní obložení stropů je z masivního dřeva. Domy jsou montovány z dílů vlastní výroby, kde panel bürgermeister je základním stavebním prvkem. Nosná konstrukce je tvořena truhlářsky vyrobeným rámem. Nosný rám z řeziva sušeného na 12% vlhkosti zajišťuje tvarovou stálost konstrukce. Dřevovláknitá tepelná izolace má velmi dobré akumulační vlastnosti a umožňuje difuzi vodních par v kombinaci s vnitřní kamennou vatou. Pro zvýšení tepelného komfortu mají všechny domy vyzděné akumulační jádro z vápenopískových cihel.